• Slovnesky
  • English

Eurovia

Novinky
Modernizácia električkových tratí v Košiciach bola ukončená
Zástupcovia spoločnosti EUROVIA SK, ktorá modernizovala košické električkové trate počas 2. etapy stavby MET, odovzdali v piatok 31. 8. 2018 celú stavebne ukončenú MET-ku investorovi, Mestu Košice. Vzápätí bola na poslednom zmodernizovanom úseku plne obnovená cestná doprava. Električková doprava začne na uvedenom úseku premávať po vydaní kolaudačného rozhodnutia. 
Na baníkov pri razení tunela Prešov dohliada svätá Barbora
Vysvätením tunela a osadením sochy svätej Barbory, patrónky baníkov, sa 23.8.2018 naplno rozbehla výstavba tunela Prešov, ktorý je súčasťou úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh.
EUROVIA SK má novú PR manažérku

Od 13. augusta 2018 preberá všetky komunikačné záležitosti spoločnosti EUROVIA SK, a.s.  Mgr. Simona Tančáková, ktorá sa stala staronovou PR manažérkou a hovorkyňou spoločnosti EUROVIA SK, a.s. patriacej do skupiny EUROVIA CS.

 

 

všetky novinky

Eurovia

Križovatka Blatné prejazdná bez obmedzení

Vo štvrtok sa začala postupne presmerovávať dopravu v smere z Trnavy do Bratislavy do dvoch jazdných pruhov. Spustili sa aj severné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu zo Senca a Blatného na Bratislavu. V noci sa doprava v tomto smere presmerovala už do troch jazdných pruhov. Odstránili sa tiež dočasné oceľové zvodidlá a začalo sa s maľovaním vodorovného dopravného značenia.
 
V piatok pokračovalo presmerovávanie dopravy aj v smere Bratislava - Trnava. Ako posledné sa spúšťali do prevádzky južné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu od Senca a Blatného na Trnavu.


Základné informácie o stavbe:
Názov: Diaľnica D1 Senec - Blatné, križovatka Blatné
Objednávateľ: Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
Zhotoviteľ: ZDRUŽENIE D1 križovatka Blatné (vedúci člen združenia EUROVIA SK, a.s., závod Dopravné stavby; člen združenia Doprastav, a.s.) Hlavný stavbyvedúci: Vladimír Chovanec ml.
Zmluvná cena: 23 298 958,8 € bez DPH
Termín realizácie: apríl 2016 – november 2017