• Slovnesky
  • English

Eurovia

Novinky
EUROVIA SK má novú PR manažérku

Od 13. augusta 2018 preberá všetky komunikačné záležitosti spoločnosti EUROVIA SK, a.s.  Mgr. Simona Tančáková, ktorá sa stala staronovou PR manažérkou a hovorkyňou spoločnosti EUROVIA SK, a.s. patriacej do skupiny EUROVIA CS.


Odštartovali práce na vyťaženej križovatke v Prešove

Slávnostným poklopaním základného kameňa za účasti ministra dopravy a výstavby pána Arpáda Erséka odštartovali práce na jednej z najvyťaženjších križovatiek v meste Prešov.

Titulom Stavba roka 2017 sa pýši diaľnica D3 pri Žiline

Slávnostné odovzdávanie cien STAVBA ROKA 2017 sa v stredu 11.apríla 2018 nieslo v znamení úspechu diaľničnej stavby realizovanej Združením D3 pod taktovkou hlavného zhotoviteľa, spoločnosti EUROVIA SK, a.s.

všetky novinky

Eurovia

Križovatka Blatné prejazdná bez obmedzení

Vo štvrtok sa začala postupne presmerovávať dopravu v smere z Trnavy do Bratislavy do dvoch jazdných pruhov. Spustili sa aj severné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Trnavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu zo Senca a Blatného na Bratislavu. V noci sa doprava v tomto smere presmerovala už do troch jazdných pruhov. Odstránili sa tiež dočasné oceľové zvodidlá a začalo sa s maľovaním vodorovného dopravného značenia.
 
V piatok pokračovalo presmerovávanie dopravy aj v smere Bratislava - Trnava. Ako posledné sa spúšťali do prevádzky južné vetvy križovatky, teda zjazd z diaľnice v smere od Bratislavy na Senec a Blatné a výjazd na diaľnicu od Senca a Blatného na Trnavu.


Základné informácie o stavbe:
Názov: Diaľnica D1 Senec - Blatné, križovatka Blatné
Objednávateľ: Národná diaľničná spoločnosť, a.s.
Zhotoviteľ: ZDRUŽENIE D1 križovatka Blatné (vedúci člen združenia EUROVIA SK, a.s., závod Dopravné stavby; člen združenia Doprastav, a.s.) Hlavný stavbyvedúci: Vladimír Chovanec ml.
Zmluvná cena: 23 298 958,8 € bez DPH
Termín realizácie: apríl 2016 – november 2017