• Slovnesky
  • English

Eurovia

Novinky
Modernizácia električkových tratí v Košiciach bola ukončená
Zástupcovia spoločnosti EUROVIA SK, ktorá modernizovala košické električkové trate počas 2. etapy stavby MET, odovzdali v piatok 31. 8. 2018 celú stavebne ukončenú MET-ku investorovi, Mestu Košice. Vzápätí bola na poslednom zmodernizovanom úseku plne obnovená cestná doprava. Električková doprava začne na uvedenom úseku premávať po vydaní kolaudačného rozhodnutia. 
Na baníkov pri razení tunela Prešov dohliada svätá Barbora
Vysvätením tunela a osadením sochy svätej Barbory, patrónky baníkov, sa 23.8.2018 naplno rozbehla výstavba tunela Prešov, ktorý je súčasťou úseku D1 Prešov, západ – Prešov, juh.
EUROVIA SK má novú PR manažérku

Od 13. augusta 2018 preberá všetky komunikačné záležitosti spoločnosti EUROVIA SK, a.s.  Mgr. Simona Tančáková, ktorá sa stala staronovou PR manažérkou a hovorkyňou spoločnosti EUROVIA SK, a.s. patriacej do skupiny EUROVIA CS.

 

 

všetky novinky

Eurovia

Prerazenie tunela Považský Chlmec na diaľnici D3

 Tunel:

  • má dĺžku 2 218 m
  • je dvojrúrový pre obidva smery jazdy
  • razil sa zo šiestich strán súčasne
  • na razení sa podieľalo 35 silných strojov
  • je súčasťou viac ako 4 km dlhého diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Spomínaný úsek začína priamym napojením na existujúcu diaľnicu D3 Hričovské Podhradie – Žilina, Strážov, následne premostí 1,4 km dlhou estakádou Hričovskú priehradu a vojde do tunela Považský Chlmec. Estakáda bude stáť na 57 pilieroch, z nich 35 bude obmývaných vodou z priehrady. Súčasťou úseku budú i dva mosty, vrátane spomínanej estakády, v celkovej dĺžke takmer 2 km.

Výstavba úseku je financovaná z peňazí Európskej únie a zo štátneho rozpočtu v rámci operačných programov Doprava 2007 - 2013 a Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020. Cena za vybudovanie diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno je zaokrúhlene 255 miliónov eur. Ukončiť výstavbu sa plánuje v polovici roka 2017.