• Slovnesky
  • English

Eurovia

Novinky
Odštartovali práce na vyťaženej križovatke v Prešove

Slávnostným poklopaním základného kameňa za účasti ministra dopravy a výstavby pána Arpáda Erséka odštartovali práce na jednej z najvyťaženjších križovatiek v meste Prešov.

Titulom Stavba roka 2017 sa pýši diaľnica D3 pri Žiline

Slávnostné odovzdávanie cien STAVBA ROKA 2017 sa v stredu 11.apríla 2018 nieslo v znamení úspechu diaľničnej stavby realizovanej Združením D3 pod taktovkou hlavného zhotoviteľa, spoločnosti EUROVIA SK, a.s.

Diaľničný úsek na Kysuciach je otvorený

V sobotu 2. decembra 2017  bol pre motoristov otvorený úsek diaľnice D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno. Diaľnica D3 je súčasťou európskeho multimodálneho koridoru, ktorý zabezpečuje osobnú aj nákladnú tranzitnú medzištátnu prepravu v smere sever – juh. Samotný diaľničný úsek D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno je súčasťou diaľničného ťahu D3 Hričovské Podhradie vedúcim až po hranicu s Poľskom, ktorý má zabezpečiť dopravné prepojenie hlavného mesta a juhozápadných oblastí Slovenska s Kysucami a nadväzne s Poľskou republikou.
 

všetky novinky

Eurovia

Prerazenie tunela Považský Chlmec na diaľnici D3

 Tunel:

  • má dĺžku 2 218 m
  • je dvojrúrový pre obidva smery jazdy
  • razil sa zo šiestich strán súčasne
  • na razení sa podieľalo 35 silných strojov
  • je súčasťou viac ako 4 km dlhého diaľničného úseku D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno.

Spomínaný úsek začína priamym napojením na existujúcu diaľnicu D3 Hričovské Podhradie – Žilina, Strážov, následne premostí 1,4 km dlhou estakádou Hričovskú priehradu a vojde do tunela Považský Chlmec. Estakáda bude stáť na 57 pilieroch, z nich 35 bude obmývaných vodou z priehrady. Súčasťou úseku budú i dva mosty, vrátane spomínanej estakády, v celkovej dĺžke takmer 2 km.

Výstavba úseku je financovaná z peňazí Európskej únie a zo štátneho rozpočtu v rámci operačných programov Doprava 2007 - 2013 a Integrovaná infraštruktúra 2014 - 2020. Cena za vybudovanie diaľnice D3 Žilina, Strážov – Žilina, Brodno je zaokrúhlene 255 miliónov eur. Ukončiť výstavbu sa plánuje v polovici roka 2017.